Festivalis „Galapagai 2019“ tęsia geriausių naktinių šokių tradicijas: abi naktis veiks „Silent Disco“ palapinė, prie kurios visada driekiasi eilės, o švytinčiais kūno piešiniais traukiančios „Neonkės“ pirmą kartą istorijoje įvyks po atviru dangumi. Į didžiąją sceną šiemet persikels ir „Happyendless“ su savo „transatlantiniu“ techno rinkiniu ir įspūdingomis vaizdo projekcijomis.  

 

Visiškoje tyloje – minia judančių kūnų: tokį reginį pirmiausiai pamatai, patekęs į „Silent Disco“ palapinę. Žinoma, prieš tai turi apsišarvuoti kantrybe ir pastovėti eilėje, nes ši unikali šokių aikštelė – vienas geidžiamiausių festivalio taškų.

„Eilės stovi, nes čia visi randa savo muziką. Ji skamba per ausines trimis dažniais. Šiemet jie pasiskirstys taip: 1) Urban, 2) Pop, 3) Disco/House. Vienu metu gros trys skirtingų kartų ar žanrų didžėjai. Nors kūnai šoka tyloje, bet emocijos girdisi ir jos taip pat skiriasi, nes žmonės klausosi skirtingų didžėjų. Be abejo, visada vienas jų yra lyderiaujantis, kurio klausosi daugiausiai, todėl tai tampa savotišku lenktyniavimu“, – sako vienas žymiausių veikėjų Lietuvos urbanistinio judėjimo pasaulyje – Motiejus Degree-DJ Alko, dar prieš 14 metų sukėlęs „Street Up“ bangą, nešantis „Flow music“ vėliavą, organizuojantis hip hopo renginius ir prie pulto fantastiškai miksuojantis hiphopą, regį, funk‘ą.

„Silent Disco“ palapinėje kartu su juo dvi festivalio naktis pakaitomis dirbs dar 11 puikių didžėjų, tarp jų – šokių aikštelės veteranas, „Gatvės Lygos“ idėjinis vadas, „G&G Sindikato“ ir „Freestarz“ nepamainomas narys – DJ Mamania. Taip pat – „Rap is Cool“ komanda, kuri jau bemaž 10-metį Vilniuje renka pilnas sales.

Gabaliuką Kauno atrėš „Lizdo“ legionierius Vinclovas, kuris įneš šaunios eklektikos į „Silent Disco“ muzikos mišrainę. Bus ir màra x Vargas – jauni vyrukai, staigiai nulipę nuo „Naktinio Krepšinio“ festivalio organizavimo mašinos ir užšokę ant DJ pakilos.

Merginų legione – nuostabioji Vanilla su visiškai šviežia muzika – neseniai startavo jos laida per „Power Hit Radio“ ir iškart sulaukė didelio palaikymo. Vanilla – Lietuvos twerk‘o (sėdimosios drebinimo) karalienė. Taigi, ne tik ausys, bet ir akys turėtų krypti į ją.

„Silent Disco“ palapinė festivalyje veiks abi naktis nuo 22 val. iki 5-os ryto. „Nors realiai dar niekada nebuvo taip, kad baigtume lygiai penktą: dažniausiai viskas baigiasi elektros išjungimu, nes atmosfera tikrai labai gera, su tam tikru koncerto vibe‘u, minios skanduojamu „pakartot“, nusilenkimais ir aplodismentais. Kiekvienas didžėjus turi kelis savo „bye-bye“ gabalus, tai groja, kol nebūna išvaromas. Sunku atsisveikinti su publika, kai abi pusės nenori, kad vakarėlis baigtųsi“, – šypsosi DJ Alko.

Alternatyva „tyliesiems šokiams“ – vienoje didžiųjų scenų vyksiantis vakarėlis „Suartėjimas“, kurį rengia  Free Finga su draugais. Tai bus kylančių urban atlikėjų pasirodymų karuselė. Laukia griausmingas visos dienos repo ir r&b išteklių užbaigimas. Kartu tai – didžiausias Free Finga vasaros koncertas su nauja muzika iš jo mini albumo „Praleisti Skambučiai“.

Čia gros DJ Gerry, Vunderkinde, Remedy, o galiausiai prie pulto stos daugelio šių dienų kūrėjų moralinis autoritetas DJ Vaiper. Beje, jis yra dirbęs ir su šių metų „Galapagų“ headliner‘e IAMDDB.

„Tai nėra kažkokia kosminė istorija. Tiesiog mačiau jos pasirodymą gal tris kartus Berlyne, nes tuo metu ji buvo underground‘o atstovė. O Berlynas mėgsta talentingus, bet dar neatrastus atlikėjus, – pasakoja DJ Vaiper, kurio muzika Vokietijos sostinėje skamba jau daug metų. – Tai buvo paskutinis IAMDDB šou, prieš pasirašant sutartį su nauja agentūra ir vadyba. Ji grojo vieną mažesnių koncertų, o aš tiesiog atėjau į vakarėlį anksčiau ir organizatorius, dažnai samdęs mane, pasiūlė pabūti jos DJ pamaina. Ten buvo ir daugiau atlikėjų bei didžėjų. Taigi, pagrojau su ja. IAMDDB pasirodė žinanti, kad yra išskirtinė, bet tuo pačiu atsipalaidavusi. Nemanau, kad „Galapaguose“ ji mane prisimins, bet turime bendrų pažįstamų muzikantų ir menininkų.“ IAMDDB festivalyje pasirodys penktadienio vakarą.

Šeštadienio naktį pagrindinėje scenoje koncertų maratoną užbaigs Vilniaus reiveriai „Happyendless“. Laukia uždegantis elektronikos setas, šis bei tas iš jų ketvirtojo albumo „Kinetika“ ir visiškai nauja dueto muzika iš būsimojo albumo, kuriame bus mažiau romantikos, daugiau sintezatorių ir baladojimo elektroniniais plaktukais.

Visą savo kosminį skambesį „Happyendless“ įvelka į atominį audeklą – galingą LED tinklą, hipnotizuojantį efektingais kibernetiniais piešiniais. Patekęs į tokią „begaliniai laimingą“ kelionę niekada nebenorėsi namo.

Prie vizualizacijų rankas pridėjęs dueto narys Andrius Kauklys sako, kad „Galapagai“ jam asocijuojasi su labai gerai praleisti laiku. Tačiau Palūšėje dar neteko lankytis, tad ne tik festivaliui, bet ir sostinės elektronikams tai bus pirmas kartas.

 

„Turime naują žaislą – kemperį. Puiku, pasaka taip keliauti per festivalius. Į „Galapagus“ irgi atvažiuosime juo, – sako Andrius. – Atsivešime „transatlantinio“ reivo. Labai norisi pagroti šviežiausią gabalą, kuris atspindės mūsų naująjį – stadioninio reivo etapą. Naujame albume nebebus tiek filosofijos, kiek pastarajame, dabar atėjo laikas šokiams. Turime tiek daug energijos ir Mariaus sintezatorių, kad truputį užtrukome su tuo gabalu. Bet dabar tikrai galime sakyti, kad tai – ilgai šlifuotas ir regztas, subrandintas darbas.“

Kita premjera – šeštadienio naktį vainikuosiančios „Neonkės“. Nors šis vakarėlis festivalyje „Galapagai“ vyks jau 5-ąjį kartą, tačiau dar niekada „Neonkės“ nebuvo surengtos po atviru dangumi.

Kartu su projekto tėvu „The Sneekers“ neonines spalvas po scenos stogu taškys Utopius ir NoJoke, pasirodys „X Faktoriuje“ išgarsėjęs vokalistas Antturi.

„Likusias savaites iki „Galapagų“ gyvename vien mintimis apie šį vakarėlį. Ruošiame ypatingas dekoracijas ir specialų setą. Šįkart švytinti gentis atidaro palapinės sienas ir išeina į gamtą. Taip dar nėra buvę. Man pačiam labai įdomu“, – sako Evaldas Mikalauskas-Sneekers.

© Tautvydas Stukas photography

Festivalis „Galapagai“ vyks liepos 26-27 dienomis Palūšėje, Meironių lygumoje. Pilna renginio programa – rytoj, trečiadienį. Bilietus platina galapagai.lt. Liepos 22-ąją bilietai brangs.