Garsiojo Lydso muzikos koledžo absolventas Christopheris Merceris – DJ RUSKO kartą nutarė, kad pasauliui jau kaip ir būtų laikas atsibusti beigi sujudėti šokių aikštelėje. Ir Jungtinės Karalystės dubstep‘o pakilimo pionieriui tai pavyko. Dabar jis grįžta, kad parodytų, jog britiškas skambesys, pavertęs patį RUSKO ikona – toks pat galingas. Tai įvyks paskutinį liepos savaitgalį muzikos ir pramogų festivalyje „Galapagai“!

 

Didžėjus, muzikos prodiuseris RUSKO transformavo dubstep‘ą iš undergroundinio žanro, kalančio urbanistiniame Londone iki tarptautinio muzikinio fenomeno, timptelėdamas jį nuo Jungtinės Karalystės iki Jungtinių Valstijų ir toliau.

Žanrą herojiškai apgynęs grubokas RUSKO singlas „Cockney Thug“, lygiai kaip ir „Fabriclive.37“, o ir jo debiutinis kolaboravimas su elektronikos lygos sunkiasvoriu CASPA, buvo istoriškai svarbūs visam dubstep‘ui.

Juokingų kepuraičių ir kvailų grimasų mėgėjas RUSKO pirmąjį savo solo albumą „O.M.G.!“ įrašinėjo, galima sakyti, kelyje. 2010-ieji jam buvo nesibaigiančių gastrolių metai: sukali gabalus dienos metu, o naktį jau gali pasitikrinti gyvoje, karštoje šokių aikštelėje, kiek esi genialus. O, taip – jis buvo kaip tik toks.

Ir dabar RUSKO tebėra unikalus plūduras rūsčioje, visa semiančioje žemų garsų jūroje, jo universalumas šviečia iš tolo, ir dėl to šiam muzikos prodiuseriui yra pavaldi bet kuri sritis, kas įrodyta tūkstantį kartų: nuo užtikrintų solo projektų iki bendrų muzikinių nuotykių su tokiomis legendomis, kaip „Cypress Hill“, M.I.A įrašų prodiusavimas ir remiksai, sumeistrauti visai serijai A sąrašo vardų nuo Lady Gagos iki Sub Focus. Šis, beje, irgi grojo „Galapaguose“. Dabar atėjo eilė RUSKO.

Paskutinį liepos savaitgalį britas koncertuos naujoje festivalio vietoje – Meironių lygumoje, Palūšėje. Liepos 26-27 dienomis „Galapaguose“ taip pat pasirodys IAMDDB, Tommy Cash, naują muzikinį puslapį atsivertusi Jazzu, naują albumą įrašę BA., Junior a, Free Finga, „Lilas ir Innomine“ ir daugelis kitų. Netrukus – gegužės 14 dieną – bilietai brangs! Bilietus platina galapagai.lt.