Pavasariui įsibėgėjant muzikos festivalis „Galapagai“, vyksiantis liepos 28-30 dienomis, Zaraso ežero Didžiojoje saloje, jau paskelbė, kad melomanus kvies nardyti po eksperimentinius sintezatorių, synth pop ir kraut rock garsus kartu su išskirtinį pasirodymą surengsiančiais legendiniais Röyksopp DJ Set, o šiandien dalinasi žiniomis kuo dar pildosi festivalio programa!

Joje pirmą kartą į sceną žengs ir Lietuvos publikai prisistatys – būsima Slovėnijos žvaigždė, jau spėjusi susižerti svarbius kylančių talentų apdovanojimus – July Jones! July Jones turi ne tik išskirtinę išvaizdą ar unikalų požiūrį, tačiau svarbiausia jos muzika bei dainų tekstai be filtrų apie santykius, psichinę sveikatą ar „queer“ temas.

„Aš esu „queer“, o mano partneris translytis, todėl man ypač svarbu kalbėti apie tai, kad esu LGBTQ. Noriu, kad mano gerbėjai žinotų, jog ne kiekviena daina turi būti apie seksą ar alkoholį, nors ir apie tai kartais dainuoti yra puiku! Pirmiausia aš rašytoja ir prodiuserė ir manau, kad mano pagrindinė stiprybė yra meno kūrimas“,- pasakoja July Jones.

„July Jones išvydome šių metų „Eurosonic Noorderslag“ festivalyje, juose ji pelnė ir „Music Moves Europe Awards“ apdovanojimą. Po jos pasirodymo iškart tapo aišku, kad ji puikiai atspindi visą festivalio vaibą“, todėl labai rekomenduoju šią kylančią atlikėją atrasti visiems bei nepraleisti jos pasirodymo šių metų „Galapaguose“,- pasakoja festivalio prodiuseris Algirdas Barniškis – Blėka.

Šią vasarą festivalyje, kuris grįžta namo, ten kur ir parsidėjo – įspūdingame gamtos kampelyje esančioje Zaraso ežero Didžiojoje saloje, pasirodys ir jame bene daugiausiai kartų į sceną lipusi grupė – „G&G Sindikatas“! Kaip ir kasmet didžiojoje festivalio scenoje su nauja energija ir naujo albumo „Duona kasdieninė / Skeletai spintoje“ kūriniais bei įsimintiniausiais grupės hitais, skanduosime savo tiesas, iškėlę kumščius išvien!

Šių metų festivalyje „Galapagai“ skambės ir čia sugrįžtanti atlikėja – Evgenya Redko. Nors atlikėjos karjera trunka vos daugiau nei trejus metus, ji užtikrintai renka milijonines peržiūras muzikos klausymo platformose, o kalbos apie jos autentišką skambesį ir specifinę estetiką pasiekia vis platesnę auditoriją. Šiandien Evgenya Redko yra viena ryškiausių Lietuvos solo atlikėjų, kurios pasirodymą bus galima išvysti ir Zaraso ežero saloje!

Pernai pirmą kartą festivalyje grojusi grupė „Sisters On Wire“ taip pat į jį sugrįš šiemet! Šis vilniečių ketvertukas, 2020 metais išleido savo pirmąją lietuvišką dainą „Taip jau gavosi“, po kurio sekė dar daugiau susidomėjimo sulaukęs kūrinys „Mėnyna Mėlyna“, o šiandien jie skelbia ne tik žinią, kad pasirodys festivalyje, bet ir rengia pirmą savo solinį koncertą Žalgirio arenoje!

Festivalis „Galapagai“ šiandien praneša, kad į jį pirmą kartą užsuks ir minimalistinę bei švelniai psichodelinę muziką kurianti grupė – „Kamanių šilelis“. Per pastaruosius 12 metų subūrusi nemažą skaičių savo klausytojų visoje Lietuvoje, režisierės Kamilės Gudmonaitės ir aktoriaus Manto Zemlecko duetas savo kūryboje naudoja tradicinius artimų ir tolimų kraštų instrumentus, o jų muzikoje vos matomo folkloro atspalvius papildo elektronika. Grupės muzika žavi itin margą auditoriją, kuri būtinai juos pasitiks ir festivalyje „Galapagai“.

Dar daugiau festivalio programos muzikinių vardų, kurie Zaraso ežero Didžiojoje saloje skambės ne vienoje muzikos scenoje, jau visai netrukus! Vasaros įkarštis, unikalioje Zaraso ežero saloje, skambant įvairios stilistikos muzikai užtikrintai ištiks paskutinį liepos savaitgalį, muzikos ir pramogų festivalyje „Galapagai“!