Įspūdingi gamtos vaizdai, 5 scenos Zaraso ežero apsuptoje saloje, draugų būrys ir skirtingų žanrų muzikos ritmai. Tokią, paskutinio liepos mėnesio savaitgalio laimės formulę žada tarptautinis festivalis „Galapagai“. Šiandien skelbiama, kad prie festivalio užsienio žvaigždžių Röyksopp Dj Set, SIGMA Dj Set, July Jones bei lietuvių „G&G Sindikato“, Evgenya Redko, „Sisters On Wire“ ir grupės „Kamanių Šilelis“ prisijungia dar spalvingesnis būrys atlikėjų! Liepos 28-30 dienomis didžiojoje Zaraso ežero saloje susirinkusius festivaliautojus kaitins tokie muzikos vardai kaip: „8 Kambarys“, Konstantinas Lilas, „FC Baseball“, „jautì“, AISTÈ bei „Baltic Balkan“!

„Su festivaliu „Galapagai“ mane sieja ilgametė draugystė. Esu išbandęs visas festivalio scenas! Labai džiaugiuosi, kad festivalis grįžta į Zaraso salą, tai man vienas gražiausių bei vasariškiausių kampelių Lietuvoje. Laukia labai gražus ir sentimentalus savaitgalis“, – pasakoja Konstantinas Lilas į festivalį „Galapagai“ grįžtantis su soliniu alternatyvaus hip hop‘o projektu su kuriuo 2022 metais išleido ir debiutinį albumą „Niekas nėra tikra“, o prieš kelias dienas pristatė ir naująjį singlą iš rudenį pasirodysiančio albumo.

2019 metais su didžiąja festivalio scena pirmą pažintį turėjo ir šiemet 10-ies metų gimtadienį minėsianti atlikėjų Talaz ir Corsalis grupė „8 Kambarys“! Į festivalį jie sugrįžta susirinkę ne vienus „M.A.M.A“ apdovanojimus bei išbandymus atlaikę didžiausiame savo šou – Kauno Žalgirio arenoje. 2023-aisiais grupė ruošiasi pristatyti trečiąjį solinį albumą, o iki tol galima tikėtis energingo jų pasirodymo Zaraso ežero saloje!

Zaraso ežero saloje liepos paskutinį savaitgalį bus galima išvysti ir magiškas istorijas savo muzika pasakojantį Tautvydą Gaudėšių – FC Baseball. „Aš dainuoju apie vakarėlius, ir merginas, ir apie puikybę, ir nuodėmes, apie jausmą po jų. Bet pats visada suvokiau savo misiją rašyti taip, kad klausytojas tarsi išgyventų tai, kas dainuojama. Būti laisvam ir ta laisve dalintis su klausytoju“,- savo mintimis apie kūrybą dalinasi FC Baseball.

Dar kitokią, kiek trankesnę nuotaiką festivalyje kurs viena žymiausių Lietuvos roko grupių, kuri per šešerius gyvavimo metus spėjo išleisti 7 albumus, surengti 300 koncertų ir 2022 metais susižerti geriausios metų roko grupės apdovanojimus ir net pašėlti Vingio parke, vienoje scenoje apšildant „Måneskin“. Taip taip, Zaraso ežero saloje šėlsime ir su grupe – „jautì“!

Pirmą kartą festivalyje „Galapagai“ ir vieną pirmų koncertų Lietuvoje – surengs Londone kurianti atlikėja AISTÈ! Galingas balsas, soul ir gospel muzikos žanrai, „Vudstoko“ dvasia ir AISTÈS, kuri ir pati atrodo lyg nužengusi nuo 70-ųjų scenos, pasirodymas tikima bus vienas iš geriausių festivalio „Galapagai“ atradimų visiems festivalio lankytojams!

Visi tie, kurie nors kartą festivalyje „Galapagai“ sulaukė ryto tripdami legendinėje festivalio Cirko palapinėje, žino kokiais žodžiais taikliausiai galima būtų apibūdinti tai, kas dedasi kai festivalyje pasirodo – „Baltic Balkan“! Šiemet tai neabejotinai bus pakartota!

„Baltic Balkan“ trijulės: Linas Starkus-Lencas, Linas Masys-Namas ir Marius Kneipferavičius- Marulis  vardai žinomi ne tik festivaliuose besilankantiems lietuviams, bet ir užsieniečiams, nes „Baltic Balkan“ nuolat groja festivaliuose Ispanijoje, Prancūzijoje, Junktinėje Karalystėje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir kitur.

Svarbiausias šios trijulės braižas: Lenco, išgalvota, vietoje kuriama kalba, improvizacijos žavesys ir unikalumas. Visi nors kartą buvę, jų pasirodyme vieningai liksi galvomis, kad tai neįprastas pasirodymas, tai yra būsena!

Skirtingi muzikos žanrai, kelios muzikos scenos, vasaros įkarštis, įspūdingos gamtos apsuptis ir daugiatūkstantinė minia nardanti festivalio nuotykiuose! Visa tai ir dar daugiau jau liepos 28-30 dienomis, festivalyje „Galapagai“! Dar daugiau festivalio „Galapagai“ pasirodymų jau netrukus!