Kitų metų sausio 26-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A. Visuomet naujų talentų ieškantys šou organizatoriai jau šį savaitgalį festivalyje „Galapagai“ sužinos pirmuosius atlikėjus, kurie pelnys galimybę pasirodyti didžiausiame metų muzikos renginyje – M.A.M.A ceremonijoje. Konkursas 2 dienas vyks „AGATA proveržio“ scenoje, o jį stebės įtakingi užsienio muzikos verslo atstovai.

Prieš kurį laiką paskelbtas festivalio „Galapagai“ ir asociacijų M.A.M.A bei AGATA išvien rengiamas konkursas, kurio pagrindinis prizas – milijonas žiūrovų, sulaukė didžiulio muzikantų susidomėjimo.

Atlikėjus ypač masino galimybė pasirodyti didžiausiame metų muzikos renginyje – M.A.M.A apdovanojimuose, kurie ne tik surenka pilnutėlę areną, bet ir beveik milijoną žiūrovų suburia prie TV3 ekranų. Be to, tai yra bene vienintelis renginys, kuriame jauni atlikėjai gauna šansą sukurti aukščiausios kokybės pasirodymą, panaudodami pažangiausias technines galimybes.

Kitas svarbus šio konkurso momentas – „AGATA proveržio“ konkursinėje scenoje pasirodymus stebės Europos festivalių vilkai – „Eurosonic Noorderslag“ vienas organizatorių ir programos sudarytojų Oskaras Strajnas ir „Waves Vienna“ festivalio programos vadovas Stefanas Weinöehrlas.

„AGATAi labai svarbus lietuvių muzikos eksportas, jaunų, talentingų atlikėjų parodymas ne tik Lietuvai, bet ir užsieniui. „Galapaguose“ visos galimybės bus jų rankose“, – kalbėjo AGATA vadovė Agnė Masalskytė.

Tokiuose festivaliuose kaip olandų „Eurosonic Noorderslag“ ar austrų „Waves Vienna“ jau yra groję gerai žinomi lietuvių atlikėjai, tarp jų – ir „Leon Somov & Jazzu“ ar Alina Orlova, kurie šiais metais taip pat pasirodys „Galapaguose“. Jų prodiuseris Lauras Lučiūnas įsitikinęs, kad tai buvo labai vertinga patirtis.

„Tiek „Eurosonic“, tiek „Waves Vienna“ yra labai svarbūs festivaliai. Visiems atlikėjams rūpi gauti pakvietimą pasirodyti ten, nes taip jie įgauna patirties ir, aišku, pasitikėjimo savimi. Be to, sulaukia pasiūlymų groti kituose festivaliuose, – kalbėjo L. Lučiūnas. – Labai džiaugiuosi, kad „showcase“ programos atsiranda ir festivalyje „Galapagai“. Galėsime parodyti užsienio partneriams, kokį turime jaunimą.“

„Niekas taip neįkvepia atlikėjų, kaip augantis jų klausytojų ratas. Ir jei per vieną savaitgalį jis padidės 300 žmonių, o tada paaiškės, kad grupė ar atlikėjas gauna šansą pasirodyti prieš milijoną televizijos žiūrovų, o jei dar pakvies pagroti didžiosiose Europos muzikos mugėse, tai aš sakau, kad geresnės dovanos jaunų muzikantų karjerai net negali būti. Ir dabar jau man pačiam labai smalsu, ką mes kartu su jaunais atlikėjais ypač besirūpinančiais mūsų partneriais AGATA, su muzikos kompanijų atstovais, „Galapagų“ vadais ir didžiųjų užsienio festivalių organizatoriais per dviejų dienų perklausas išrinksime, tai yra, kokia grupė ar atlikėjas galės kitąmet pasirodyti M.A.M.A ceremonijoje“, – kalbėjo asociacijos M.A.M.A vadovas Martynas Tyla.

Šiandien skelbiama, kad penktadienį ir šeštadienį „AGATA proveržio“ konkursinėje scenoje varžysis 10 atlikėjų ir grupių, kiekviena jų turės po pusę valandos. Pirmąją festivalio dieną, penktadienį 15 val. muzikinis judesys ten prasidės su „Bambalam“. 16 valandą koncertuos „A‘brokenleg“, 17 val. – „Eleven Degrees“, 18 val. – Otreya, 19 val. „Silverpieces“ ir paskutiniai penktadienį pasirodys jau ir taip nemažai spėję pasiekti vilniečiai „The Station“.

„Labai džiaugiuosi, kad galėsime dalyvauti šiame konkurse, nes norime pagroti užsienio „showcase“ festivaliuose ir parodyti visiems, kad galima ir lietuvių kalba dainuoti“, – sakė „The Station“ lyderis Mykolas Katkus.

Antrąją festivalio „Galapagai“ dieną, šeštadienį, „AGATA proveržio“ scenoje 17.50 val. koncertuos Gytis Ambrazevičius ir grupė, 19 valandą „Flash Voyage“, 20.10 val. „8 kambarys“ ir 21.20 val. – Ingaya.

„Visiems konkursantams labai svarbus publikos palaikymas. Todėl tie, kas juos jau žino ir mėgsta jų muziką, ypatingai turėtų burtis ir palaikyti visaip, kaip tik gali. Kita vertus, nebūtina pažinoti šių muzikantų asmeniškai – tai yra talentingi ir kūrybingi žmonės, kurie gali tapti puikiausiu atradimu ne tik profesionalams, kurie vertins jų pasirodymus, bet ir visiems festivaliautojams. Nes būtent „Galapaguose“ žmonės visuomet patiria malonių atradimų: atvažiuoja dėl headlinerių, o įsimyli dar dešimtis kitų grupių“, – kalbėjo konkurso organizatoriai.

Festivalis „Galapagai“ vyks liepos 28-29 dienomis Zarasuose, ežero saloje. Bilietus platina galapagai.lt ir „Tiketa“.