„Labai daug metų nevažiavau į festivalį šiaip sau – ten vykstu dainuoti. Bet manau, kad į „Galapagus“ važiuočiau, net jei ten nekoncertuočiau“, – sakė dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu, antradienį perpiet su šuneliu Luna atvykusi į festivalio „Galapagai“ spaudos konferenciją prie Baltojo tilto įsikūrusioje stilingoje oazėje „Green Jar Gastropub“.

„Galiu atskleisti, kad „Galapaguose“ pakoncertavusi Justė iš savo grupės narių paprastai išvažiuoja paskutinė“, – juokavo festivalio organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.

„Gal dar kokių paslapčių išduokime? – kvatojo Jazzu. – Bet tame yra tiesos. „Galapaguose“ man patinka dėl to, kad ten būna miela ir gera. Pritariu jų idėjoms, kurios yra humaniškos, pilietiškos, muzikalios. „Galapaguose“ visada būna labai geros muzikos.“

„Bandėme paskaičiuoti: „Galapaguose“ grojome jau 16 kartų. Kartais norėdavome publiką nustebinti dideliu sąstatu, orkestru. Šiemet nusprendėme nesimaivyti – mes su Rolandu (Innomine) darysime tai, ką mokame geriausiai – šoksime“, – prikandęs šypseną tikino reperis Lilas.

Tuo metu lakuotais nagais per stalą barbenęs Artūras Žabas-Beissoul pažadėjo, kad „Galapaguose“ – vieninteliame festivalyje, kuriame „Beissoul & Einius“ gros šią vasarą – nuskambės jų smarkiausia programa ir tradiciškai bus daug dėmesio skiriama scenos kostiumams, kuriuos pasimatuoti galės ir festivaliautojai.

Stiprus Beissoul‘o konkurentas šių metų „Galapaguose“ – skandalingas, nesilaikantis jokių cenzūros dogmų estas Tommy Cash, galintis scenoje vilkėti ir treningus, ir suknelę, vienu metu būti Kurt‘u Cobain‘u, Marilyn‘u Manson‘u ir vaikinu iš Talino užribio.

„Be šansų – jis mūsų nenurungs, nes mes koncertuosime nuogi“, – pasižadėjo Beissoul‘as.

Kitos festivalio žvaigždės – Charli XCX, UNKLE Live, DJ Netsky, Alma savo klausytojams taip pat ruošia efektingas programas. O Blėka turi planą netgi pabandyti merginas įkalbėti padainuoti kartu, nes improvizacijos visada sukuria puikią atmosferą.

Tik laiko klausimas, kada lietuvių muzikos eksportas į užsienio rinką pajudės, ir mūsiškių atlikėjų vardus Europos festivalių afišose skaitysime didžiosiomis raidėmis. „Galapagai“ reikalą ėmė judinti kartu su asociacijomis AGATA ir M.A.M.A, ir šiais metais festivalyje atsiras konkursinė „AGATA proveržio“ scena, kurioje varžysis 10 grupių. Geriausiai pasirodžiusieji pelnys galimybę kitų metų sausį sugroti M.A.M.A apdovanojimuose ir prisistatyti milijoninei žiūrovų auditorijai. O be to, festivalyje juos stebės ypač svarbūs Europos muzikos industrijos asmenys ir tokių festivalių kaip „Eurosonic“ ar „Waves Vienna“ organizatoriai.

„AGATA-i tai pasirodė įdomu dėl to, kad mes rūpinamės perspektyviais atlikėjais ir lietuviškos  muzikos eksportu. Džiugu, kad šiemet festivalyje apsilankys ir jasunas grupes stebės ne tik Lietuvos prodiuseriai ir muzikos ekspertai, kuriuos ir šiaip neretai matome komisijose, bet ir didžiųjų užsienio festivalių organizatoriai“, – sakė AGATA atstovas Justas Prascevičius.

Savo ruožtu vienas M.A.M.A organizatorių Saulius Urbonavičius-Samas priminė, kad kaip tik šių lietuviškų apdovanojimų scenoje atsiskleidė tokie talentai kaip ba. ar „Wolfsome“. Kas papildys jų gretas – paaiškės jau šį savaitgalį, festivalyje „Galapagai“, kuris liepos 28-29 dienomis vyks Zarasuose, fantastinėje ežero saloje.

Be to, kad 5-iose scenose per dvi paras pasirodys daugiau nei 60 grupių, kiekvienas galės rasti sau veiklos – ar išsinuomoti irklentę, ar su augintiniu sudalyvauti šunų lenktynėse, galbūt paaukoti labdarai socialinėse akcijose, su kompanija sudalyvauti „Galapagai Challenge“, pasimėgauti pasyvia joga, masažais, pašaudyti iš lanko, pažaisti sportinį pokerį, pasportuoti prie ežero, pašokti ar ieškoti antrosios pusės greitųjų pasimatymų pievelėje. Bilietus platina galapagai.lt ir „Tiketa“.