Liepos 29-30 dienomis festivalis „Galapagai 2016“ taps pasaulio žvaigždžių ir geidžiamiausių lietuviškų grupių suvažiavimu. Bet nemažiau pagundų – mėgstantiems atrasti netikėtas nišines grupes, klausytis jų vasaros amfiteatre po Zaraso ežero salos pušimis, užsimerkus ir pasileidus į intriguojančią muzikinę kelionę, kuri nežinia kur nuneš, bet tikrai paliks įspūdį.

Festivalio organizatoriai ypač džiaugiasi, kad šiemet pavyks atsivežti „Leyya“ iš Austrijos, kurios ankštas grafikas suplanuotas toli į priekį. „Tai viena perspektyviausių Europos grupių, kviečiama į visus svarbiausius „showcase“ festivalius. Mes juos šiemet išgirdome olandų festivalyje „Eurosonic“ ir… iškart įsimylėjome“, – pasakojo organizatoriai apie grupę, į Zarasus atvyksiančią po Čekijos, Kroatijos, Nyderlandų ir Vienos festivalių.  „Chaosas prieš rutiną, moteris prieš vyrą, menas prieš popsą… „Leyya“ sukuria užsienietišką, bet familiariai artimą atmosferą – riedančią, plaukiančią, bet kartu audringą ir impulsyvią nuotaiką. Eksperimentinė melancholijos ir elektroninių bytų kombinacija sujungia du skirtingus pasaulius“, – taip prisistato intriguojantys austrai, paskutinį liepos savaitgalį koncertuosiantys „Galapagų“ Slėnio scenoje.

Iš Liuksemburgo į festivalį šiemet atvyks „Seed to Tree“ – grupė, kuri organizatoriams sukelia ypač daug emocijų. „Pamatėme juos Liuksemburgo „Sonic Visions“ festivalyje. O tą naktį kaip tik vyko kruvinieji aktai Paryžiuje. Kitą dieną viskas nusidažė gedulo spalvomis, koncertai buvo atšaukti“, – prisiminė „Galapagų“ rengėjai.

Grupė „Seed to Tree“ turėtų patikti tiems, kurie mėgsta indie folk’ą ir tiems, kurie klausosi „Of Monster and Man“, „Mumford and Sons“, Beno Howardo. „Bus įdomu pamatyti, koks medis iš jų sėklų užaugs mūsų festivalyje“, – kalbėjo organizatoriai.

Komplimentų jie negaili ir svečiams „Koala Voice“ iš Slovėnijos: „Jie labai pozityvūs, žiauriai energingi, tikri bepročiai, gerąja prasme. Slovėnijos muzikos industrija labai dideliais žingsniais juda į priekį, o su „Koala Voice“ ateitimi siejamos ypač didelės viltys. Tai viena įdomiausių šios šalies muzikos eksporto grupių, puikus indie roko ir disco muzikos mišinys.“

„Bet neleiskite nekaltoms koalų akutėms jūsų apkvailinti. Žinoma, jaunas kvartetas pateps medumi, apsvaigins indie romantika, ir visa tai darys apsimesdami šarmingai droviais ir mielais. Bet muilo burbulas sprogs ir iš jo pasklis visa aistringa muzikos jėgos šviesa. Vyšnia ant torto – vokalistė ir gitaristė Manca Trampuš, kuri savo rafinuotu talentu įtaigiai papildo puikų instrumentinį grupės vaikinų darbą“, – rašoma apie „Koala Voice“ kompaniją, jau grojusią tokiuose gigantiškuose festivaliuose kaip Hamburgo „Reeperbahn“ ar gimtosios Slovėnijos „Exit“.

Dar vieni festivalio „Galapagai“ svečiai – „Alright Gandhi“ iš Berlyno – miesto, kuriame žmonės iš viso pasaulio susirenka daryti tai, ką nori. Italas Pietras Fornara, amerikietis Dominickas Grėjus, britė Rosa Gerhards ir Kallė Enkelmannas iš Vokietijos susipažino metro chaose, grodami psichodelinį jam session, darbadieniais pasiutusiai skubančiai publikai. Netikėtai grupė tapo intymia alternatyva viskam, su kuo asocijuojasi slegiančiai industrinė Berlyno pusė.

„Jų akustiniai, labai gyvi garsai turėtų būti ypač skaniai suvalgyti pietums Slėnio scenoje mūsų festivalio šeštadienį“, – prognozavo organizatoriai, kartu prašydami dėmesio dar vienai mažai kam girdėtai, bet ne mažiau intriguojančiai grupei, savo kilmės šalimis nurodančia Latviją ir Serbiją – „Howling Owl“.

„Tai – tarptautinis miksas iš dviejų žmonių, kurie primena „White Stripes“ negatyvus, Londono versijos „Disciplin A Kitschme“ minimalizmą, susiliejantį su Bjork dukters Die Antwoord, Ivos Bittovos ir Katalin Ladik vokalais, visa tai dar dosniai perliejant totalia eklektika ir maksimaliai laisvamanišku požiūriu į šiuolaikinę muziką“, – tokių vertinimų „Howling Owl“ sulaukė iš užsienio žiniasklaidos. Mūsų kritikai ir naujosios muzikos atradėjai nišinėmis festivalio grupėmis galės džiaugtis liepos 29 ir 30 dienomis. Šiemet festivalis bus ypač didelis: 8 scenos, 80 atlikėjų, daugiau nei 90 pasirodymų. Bilietus galima įsigyti festivalio internetiniame puslapyje galapagai.lt ir „Tiketoje“. Birželio 17 dieną bilietai brangs.

.